Aby zrozumieć, jak działa ten zabieg, należy poznać budowę i funkcjonowanie skóry. Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że naskórek (czyli najbardziej zewnętrzna warstwa skóry) składa się z kilku warstw, które są odpowiedzialne za produkcję komórek skóry.
Komórki te są produkowane w najbardziej wewnętrznej warstwie naskórka i migrują lub wznoszą się na powierzchnię, gdzie pozostają przez około miesiąc. Po tym czasie następuje naturalne złuszczanie, które usuwa je, aby zrobić miejsce dla nowej warstwy komórek.
Proces ten trwa nieprzerwanie przez całe nasze życie, aby uniknąć zużycia, jakiemu ulega skóra w wyniku kontaktu z otoczeniem. Pod nią znajduje się skóra właściwa, która dostarcza naturalnych czynników nawilżających, pomagających utrzymać elastyczność, jędrność i sprężystość skóry. Te cechy naskórka są determinowane przez ilość kolagenu i elastyny. Ponadto, naskórek zawiera naturalne czynniki nawilżające, które przyczyniają się do utrzymania elastyczności, jędrności i sprężystości skóry.
Dlaczego należy złuszczać skórę?
Czasami, ze względu na różne czynniki wewnętrzne (starzenie się, menopauza) i zewnętrzne (zanieczyszczenie środowiska), musimy pomóc naszej skórze poprzez wzmocnienie naturalnego złuszczania martwych komórek przez naskórek. Na rynku istnieje wiele produktów do tego celu: kremy, maseczki, które mogą być bardzo skuteczne w przypadku skóry normalnej. Jednak w przypadku poważniejszych problemów, takich jak mikrourazy spowodowane trądzikiem i zaskórnikami, produkty te nie wystarczają i konieczne jest sięgnięcie po głębszy zabieg, jakim jest peeling ultradźwiękowy.
Zabieg ten oddziałuje na te dwie warstwy skóry. Na naskórku, eliminując martwe komórki, które nie zostały usunięte w tym czasie i resztki brudu. A na skórze właściwej, stymulując tworzenie kolagenu i elastyny, aby poprawić wygląd skóry. Mechanizm działania jest taki sam w skórze męskiej i żeńskiej, dlatego złuszczanie i głębokie oczyszczanie skóry jest konieczne również dla mężczyzn.
Jak działa peeling ultradźwiękowy?
Peeling ultradźwiękowy to zabieg w kabinie, który wykonuje się za pomocą urządzeń wytwarzających fale ultradźwiękowe. Urządzenie to jest połączone z chirurgiczną szpatułką, która przesuwa się po skórze i za pomocą której usuwane są martwe komórki i najbardziej oporne zabrudzenia.
Za pomocą emitowanych fal dźwiękowych możliwe jest zniszczenie najbardziej zewnętrznej części tkanki komórkowej bez jej uszkodzenia. W ten sposób uwalniamy skórę do produkcji większej ilości kwasu mlekowego i innych naturalnych czynników nawilżających.
Zabieg ten polecany jest również dla skóry mężczyzn. W urządzeniach do peelingu ultradźwiękowego programowanie sprzętu może być tak dobrane, aby można było stosować różne zabiegi dla różnych typów skóry, a więc różne dla kobiet i mężczyzn.
Jakie problemy można rozwiązać za pomocą peelingu ultradźwiękowego?
Problemy estetyczne, które najlepiej reagują na ten zabieg to:
- zmarszczki i delikatne ślady ekspresji;
- skazy skórne;
- blizny po trądzikowe;
- otwarte i zanieczyszczone pory;
- zaskórniki;
- trądzik;
- skóra sucha.
Inne korzystne efekty stosowania peelingu ultradźwiękowego.
Oprócz głębokiego oczyszczenia skóry, peeling ultradźwiękowy zapewnia odmłodzenie twarzy, które można odczuć już w pierwszych minutach po zakończeniu zabiegu. Skóra jest jaśniejsza, bardziej elastyczna, ma świeży i młodzieńczy wygląd.
Sprzyja również syntezie kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za zdrowy wygląd naszej skóry, dzięki działaniu zapewniającemu wytrzymałość i elastyczność. Pomaga to poprawić koloryt skóry i wyrównać jej koloryt.
Chociaż peeling ultradźwiękowy jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry (z wyjątkiem miejsc zainfekowanych lub zranionych), jest on szczególnie korzystny dla osób z bardzo wyraźnymi niedoskonałościami, czy to w wyniku trądziku młodzieńczego, czy też złej pielęgnacji i konserwacji skóry.
Skóra na całym ciele, ale szczególnie na twarzy, jest naszą wizytówką, pierwszą rzeczą, którą ludzie o nas zauważają. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja, aby z czasem utrzymać je w jak najlepszej formie.